Bankovní i nebankovní subjekty mezi sebou vedou neustálý boj o nové klienty. I když je v současné době na trhu přebytek likvidity, přibývá zamítnutých žádostí o úvěr. Může za to hlavně novela spotřebitelského zákona z dubna 2020, kdy Česká národní banka reagovala na probíhající pandemii ve světě.
Tíživí finanční situace může překvapit každého
Dostat se v dnešní době do tíživé finanční situace nemusí být tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud se v takové situaci ocitneme, volíme právě mezi těmito dvěma skupina poskytovatelů úvěrů. Je tedy lepší sáhnout po jistotě v podobě bankovního úvěru nebo se vydat do neprobádaných vod nebankovních půjček? My vám představíme hned několik důvodů, které vás přesvědčí, že druhá možnost je ta správná. Nebankovní půjčku totiž mnohdy seženete snadněji, rychleji a navíc bez tolik nenáviděného papírování a byrokracie.
Půjčka vyřízená hravě i online
Bankovní subjekty vlivem aktuální krize vylepšily většinu svých služeb a navíc řadu úkonů je dnes už možné vyřídit i online. Přesto pro vyřízení úvěru, se vám s největší pravděpodobností návštěva banky nevyhne. Je tedy zapotřebí osobně navštívit pobočku banky, absolvovat pohovor a vyjednat podmínky, za kterých bude úvěr uzavřen. Následně už nezbývá než čekat na vyjádření banky, jak se k vaší žádosti postaví.
Nebankovní sektor je v tomto ohledu o poznání benevolentnější. Pracuje s automatickým schvalovacím procesem, který dokáže během pár sekund vyhodnotit, zda daný žadatel úvěr získá nebo nikoliv. Vše vyřídíte v pohodlí domova, potřebovat budete jen několik dokumentů a připojení k internetu.
Nebankovní společnosti jsou známy převážně díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům, narazit můžete ale také na hypoteční úvěry, jako jsou například nebankovní hypotéky bez registru. Jak už z názvu vypovídá, pro jejich získání není zapotřebí výpis z registru dlužníků.