Ekonomická situace se v naší zemi kvůli koronaviru hodně zkomplikovala. Zatímco v minulosti se nám relativně dařilo, měli jsme práci a příjmy, nyní už je tomu často znatelně jinak. Mnohé podniky se musely zavřít, mnozí lidé přišli o část příjmů nebo také o všechno, a ani ti, kdo si dost našetřili, nemohou jásat, protože těm jejich finanční rezervy požírá inflace, jež tradičně provází každou nestabilitu, jež se na trhu objeví.
Tato situace určitě není férová k nikomu. Ale nejvíc ji odnášejí pochopitelně ti, kdo mají nějaké finanční rezervy, kdo si něco našetřili. Protože ti neutratili peníze v době, kdy je získali, a nyní mohou jenom sledovat, jak už si za ně nikdy nekoupí tolik, kolik mohli mít původně. Měna se zkrátka v panující nejisté době znehodnocuje, její hodnota postupně mizí a ti, kdo ji mají, na toto doplácejí. A doplácet budou, dokud neskončí to, co nás postihlo, a ekonomika se (snad) nevzpamatuje.
Ale kdo by chtěl takto tratit, že? Kdo by se chtěl smířit s tím, že si odkládal na horší časy a za to bude potrestán tím, že nezíská to, co mohl získat prve? Nikdo. A proto je záhodno využít jakýkoliv způsob, kterým se dají peníze před znehodnocením ochránit.
A jediným způsobem, který tuto možnost, tedy zabránění znehodnocování měny, garantuje, je prodej a výkup zlata. Tento drahý kov má totiž svou nezpochybnitelnou hodnotu, ten nikdy nedevalvuje, nikdy nemizí zájem o jeho koupi a prodej za tržní cenu. Což znamená, že čím je doba nejistější, tím více se dá za zlato získat, tím je toto cennější a jistější. A právě proto se do něj vyplácí ve složitých dobách, jako je třeba ta naše, investovat. Kdo si dnes zlato pořídí, ochrání své finance před dalším znehodnocováním, a kdo naopak dříve nakoupené zlato dneska prodá, dostane daleko víc peněz než v dřívějších lepších časech.
A co vy? Nechcete také zachránit své úspory před znehodnocením?