· Kokosové mléko – Nejedná se o tekutinu, která se skrývá uvnitř ořechu, jak by se mohlo zdát. Jde o produkt, který se získává vymačkáním kokosový dužiny. Ve srovnáním s klasickým kravským mlékem je tučnější, ale jedná se o tělu prospěšné tuky tzv. zdravé tuky, takže se jej při dietě vůbec nemusíte obávat. Je také mnohem bohatší na tělu prospěšné látky. Pomáhá při anémii, protože obsahuje velkou spoustu železa, díky obsahu hořčíku ulevuje při svalovém napětí a křečích, doplňuje zásoby fosforu, který je velice prospěšným minerálem pro kosti a zachovává elastičnost kůže. Použít se dá skvěle do krémových omáček, protože má konzistenci jako smetana.
· Rýžové mléko – Jak je jasné už ze samotného názvu vyrábí se z rýže, nejčastěji tedy z hnědé. Má nasládlou chuť, protože se v něm nacházejí přirozeně se vyskytující jednoduché i složité cukry, nicméně někteří výrobci do něj ještě přidávají různé sirupy nebo cukr. Nevýhodou oproti kravskému mléku je, že neobsahuje bílkoviny ani vápník, pokud tedy není obohacené. Na druhou stranu neobsahuje cholesterol ani laktózu. Vhodné je tedy pro lidi, kteří trpí intolerancí laktózy nebo jsou alergičtí na sóju.
· Sójové mléko – Vyrábí se namáčením sóji, drcením, vařením a následným přecezením. Nedají na něj dopustit hlavně vegani, kteří jej velmi často přidávají do svého jídelníčku, a navíc se z něj vyrábí tofu. Jeho chuť je lehce nasládlá a rozhodně se nepodobá chuti normálního mléka. Neobsahuje cholesterol ani laktózu, je ale výrazně méně bohaté na bílkoviny a vápník.
· Mandlové mléko – Výroba tohoto mléka je naprosto jednoduchá. Stačí mandel na jeden až dva dny namočit do vody, poté rozmixovat a přecedit. Je nízkokalorické a obsahuje tak málo tuků a cukrů. Obsahuje především cukry složité, které se uvolňují postupně. Najdete v něm také vitamín D, E, selen, hořčík, vápník a kyselinu listovou.