Kalamita life

Hodnocení blogu: N/A (hodnoceno 0x)

Vítejte na blogu o DIY projektech, šití, fitness, vaření, cestování i jen tak o životě ... prostě o tom, co mě baví ! Budu ráda, pokud se vám tady bude líbit a třeba se v něčem inspirujete.

Ohodnoťte:

Nejlépe hodnocené články z blogu

Nadcházející sychravé počasí přímo vybízí k tomu, abyste si doma vyrobili nějako...

Moře, slunce, písek, kamínky, mušličky, dobré jídlo, pohoda a hlavně spoustu vzp...

Články z tohoto blogu

Stránky: 1 2

Poslední přidané články

Shake it!

14.12.2017 23:36 | Kalamita life

Přichází doba večírků, setkávání se s přáteli a oslava Nového roku. Zkuste letošní oslavy pojmout jinak, než obvykle, překvapte své hosty a připravte jim pár koktejlů (určitě je zvládnete i bez větších barmanských zkušeností) a večírek třeba filmově pojmout. Úplně vidím párty, na kterou lidé přijdou oblečeni do kostýmů inspirovaných nějakým hollywoodským filmem a vy (jako hostitelé) jim budete míchat koktejly, které se v tom filmu objevily a tím je vlastně i proslavily. My jsme se inspirovali knihou Hollywoodské koktejly a protože máme rádi rum, tak jsem si vybrali koktejl Daiquiri.

Kdyby někdo doma ještě neměl vánoční výzdobu (ale to bych se dost divila, vánočními dekoracemi se to všude jen hemží snad už od začátku listopadu), tak si vyrobte na poslední chvíli třeba tuto. Mám ráda spíše jednoduché a přírodní dekorace, takže k výrobě toho nebudete potřebovat moc. Pro mě je to, co někde najdu skoro vždy základ a pak to jen něčím doplním. Takže se běžte projít do lesa a nasbírat pár šišek a trochu chvojí (my jsme ho nasbírali na skládce arboreta, což je ta lepší varianta a nemusíte oholit stromy v okolí), ořechy, nějaké ty ozdoby, nabijte tavnou pistoli a můžete popustit uzdu své tvořivosti.

Dýni mám ráda ve všech úpravách - jak dýňovou polévku, pečenou dýni, dýňové pyré, dýňový desert... prostě mi chutná na všechny způsoby. Dýně je většinou spojována s podzimem, ale ani s přibývající zimou jídla z ní nezklamou. Zkusila jsem recept, které je pro mě novinkou a to dýňové noky s kuřecím masem, medvědím česnekem a sýrovým přelivem. Pokud máte k dýni kladný vztah jako já, tak recept určitě vyzkoušejte, třeba vám také zachutná.

Pro komentování a hodnocení je nutné se přihlásit.