Bruselská sojka

Hodnocení blogu: N/A (hodnoceno 0x)

V kostce? Jak mě potkal Brusel. Obšírněji? Jak si tak poletuju městem a krajinou, sbírám zajímavosti a příběhy z Belgie a také z Bruselu, základního tábora EU institucí a domova více než 1 miliónu obyvatel.

Ohodnoťte:

Nejlépe hodnocené články z blogu

VĚDĚLI JSTE, že jednu z nejzajímavějších bruselských budov navrhl český rodák? D...

Vsadím se, že jste nikdy o slaďoučkém cuberdonu neslyšeli. A přesto je tato belg...

Články z tohoto blogu

Stránky: 1 2

Poslední přidané články

Brusel si připomíná padesáté výročí úmrtí svého světoznámého rodáka a zároveň klíčové osoby surrealistického umění Reného Magritta (1898 až 1967) . Pro Belgičany znamená hodně. Naučil nejen je snít během dne. Jeho život byl přitom v kontrastu s jeho dílem.

VĚDĚLI JSTE, že jednu z nejzajímavějších bruselských budov navrhl český rodák? Do interiéru se není možné podívat, ale podle dostupných fotografií a reportáží (v článku) vypadá bombasticky. Na téhle stavbě se vůbec, ale vůbec nešetřilo.

Stát se Bruselankou chce léta odříkání, pevné nervy a dobrou fyzičku. K tomu nepromokavý plášť a solidní kolo, abyste zvládli kličkovat v tom šíleném provozu. Nadto musíte být připraveni v pěti jazycích odpálkovat cizího chlapa, ať vás neotravuje. A hlavně byste měli být vnitřně připraveni na to, že vás minimálně jednou za bruselský turnus okradou nebo rovnou vykradou, protože c’est comme ça, c’est la vie…

Pro komentování a hodnocení je nutné se přihlásit.