1001 Voyages Gourmands

Hodnocení blogu: N/A (hodnoceno 0x)

Food & Travel Blog jedné vegetariánky žijící v Belgii. Najdete tu nevšední a chutné recepty a něco málo z mých cest.

Ohodnoťte:

Nejlépe hodnocené články z blogu

Návštěva Istanbulu byla dlouho plánovaná, ale konečně v listopadu se nám podařil...

Chřest patří k jaru. Je to taková svěží zelenina, křupavá a jemná, navíc je chře...

Články z tohoto blogu

Stránky: 1 2 3

Poslední přidané články

Samotný bulgur, i když má lehce oříškovou chuť, není nic moc, ale zkuste přidat letní zeleninku jako papriku a okurku, pak protein ve formě cizrny, a spolu s citronovou šťávou, olivovým olejem, cibulkou a trochou česneku, koprem a petrželí vytvoříte zajímavý plnohodnotný bulgurový salát. Můžete ho též připravit v menších porcích jako doprovod ke grilování či aperitivu, nebo jen tak s sebou do práce či na piknik. Je opravdu tolik možností, jak si ho užít. A pokud ho neděláte pro hodně lidí, tak vám v lednici vydrží několik dní.

Quiche s cherry rajčátky a směsí dvou vynikajících sýrů, posypaný nasekanými bazalkovými lístky již dělám několik let a vždy sklidí úspěch. Gruyère se tu krásně pojí s mozzarelou a milovníci sýra si tak rozhodně přijdou na své.

Dnes vám povím o tom, jak jsme si pluli sólo s lodníkem po řece Chao Phraya a obdivovali Bangkok z vody. Chao Phraya je hlavní thajská řeka, jež protéká Bangkokem a ústí do Golfského zálivu. Město rozděluje vertikálně na dvě části a spolu se sítí kanálů hraje v životě místních obyvatel důležitou roli. Lidé žijí podél jejích břehů a někteří řeku využívají ke každodenní dopravě po městě. Plavba po řece Chao Phraya nabízí unikátní cestu, jak poznat město a jeho kontrastní krajinu – od moderních věžáků v rušných čtvrtích po posvátné chrámy, malé domečky a vegetaci na klidnějších částí obou břehů řeky.

Pro komentování a hodnocení je nutné se přihlásit.